Anasayfa > Teknik Servis > Mekanik Tesisat Bakım Onarım > Isıtma Sistemi Bakımı ve Temizliği

 

Firmamız   ısıtma sistemi temizliği ve bakımını bu işler için tasarlanmış hava ve suyu birbirine karıştırarak temizleyen makineler ile yapmak en sağlıklı tercih olacaktır. Ekibimiz yerden ısıtma temizliği ve bakımı yapmak için makineyi kolektörlere bağlayarak ve kolektörde kimyasal ilaç yardımıyla yapılmaktadır. Bu iş için tasarlanmış makinemiz ile hava basıncı ve su karıştırma sistemi ile çok daha etkili bir kalorifer tesisattı  temizliği yapılmaktadır. 

Evlerinizde bulunan  ısıtma sisteminizin zamanı geldiğinde temizliğini ve bakımını yapmalısınız. Yapılmadığı takdirde ise  ısıtma sisteminde zamanla tortu oluşur  buda kalorifer tesisatının sıcak su sirkülasyonunu  dolayısıyla verimli ısınmayı etkiler.

Bunun için  ısıtma sisteminin bakımının zamanında yapılması gerekmektedir. Evinizde bulunan yerden ısıtma sisteminin temizliği ve bakımını firmamızı arayarak yaptırabilirsiniz.


Isıtma sistemi temizliği ve bakımı her yıl yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, ısıtma sistemi tesisatındaki borularda çamurlaşma meydana geldiği için zamanla borularda ısı alışverişi yavaşlayarak kireç, tortu, pas,  oluşmaya başlamaktadır.

Isıtma sistemi temizliği ve bakımı mobil sistem temizleme makinesini kolektöre bağlayarak önce su ile boru içinde oluşan çamur, pislik, kireç ve tortu gibi etkenleri yumuşatır ardından ise; kimyasal ilacın verilmesiyle ısıtma sistemi içinde oluşan pisliklerin temizlenmesi sağlamaktadır. 
 

Evinizin odalarındaki bütün ısıtma sistemi temizliğini yapmaktayız. Bu işlem 2-3 saat sürebilmektedir. Isıtma sistemi temizliği ve bakımını yaptırdığınız takdirde kışın soğuk günlerinde ısı ayarınız düşük ayarda olsa bile oda içindeki ısı alışverişi daha güzel olmaktadır.

Isıtma sistemi temizliği ve bakımı yapılmadığı sürece boru içinde oluşan çamur, pislik, kireç, tortu ve pas gibi etkenler zamanla çoğalır ve tesisat içindeki suyun akışkanlığını düşürür. Isıtma sistemi temizliği ve bakımı yapıldığı zaman kombinizden yüksek verim alarak yaklaşık olarak %20 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Copyright 2021 - Genç Tesisat Ltd. Şti.