Anasayfa > Mekanik Tesisat Sistemleri > Isıtma ve Soğutma Sistemleri > Kazanlar > Duvar Tipi Kazanlar > Vitodens 200

Yüksek verimli duvar tipi yoğuşmalı kazanlar

Birçok evde ekipmanlar için yüksek kalorifer kazanı fiyatları ödenmekte fakat istedikleri verimi alamadıkları için hayal kırıklığına uğramaktadır. Yüksek bakım maliyeti, pahalı onarımlar ve yedek parçalar da kalorifer kazanı fiyatları üstüne ek bir yük getirmektedir.
Viessmann'ın Vitodens 200-W bu evler için bir çıkış yolu sunmaktadır. Duvara monte edilen bu yoğuşmalı ünite, geleneksel kazanların %75 oranındaki düşük verimliliğiyle karşılaştırıldığında %87 – 98 gibi bir verimliliği sağlayabilmektedir. Bunlar ısıtıcı olarak da temin edilebilmektedir. Kompakt ebatları bu üniteleri modern evler için ideal kılmaktadır.
Yoğuşma teknolojisi enerji tüketiminizi ekonomikleştirmenize izin verir çünkü atık gazdaki gizli ısı ikincil bir ısı eşanjörüyle yeniden kullanır. Geleneksel kazanlarda bu ısı atılır ve verimliliğin düşmesine yol açar. Yoğuşmalı kazanlarda ise ısı geri alınır ve sisteme verilir. Su ve kalan atık gazlar çıkışlardan atılır.
Kullanılan yüksek kaliteli malzeme, Viessmann'ın mühendislikteki uzmanlığı ve uzun deneyimi Vitodens ürününde ortaya çıkmaktadır. Birden çok ünite zincirleme olarak kullanılarak daha yüksek ısı ihtiyaçları da karşılanabilir. Ekipman, evlerde kullanılacağı göz önüne alınarak düşük gürültü seviyelerinde işletilmek için tasarlanmıştır.

Bu avantajlardan yararlanın 

  • Kullanılan yakıt %98'e kadar ısıya dönüştürülür.
  • Düşük fan hızı sayesinde sessiz çalışma
  • Kompakt ölçüler, eni sadece 450 mm
  • İsteğe bağlı olarak kombi veya ısıtma cihazı olarak sipariş edilebilir.
  • Enerji verimliliği sınıfı: A

Harici veya entegre sıcak su temini

Gaz yakıtlı duvar tipi yoğuşmalı kazan Vitodens 200-W tasarruf ve uzun ömür bakımından örnek alınacak bir cihazdır. Sürekli yüksek verim ve yoğuşma tekniğinden faydalanmak için paslanmaz çelik Inox-Radyal ısıtma yüzeyine sahiptir.
Bu cihaz ayrıca baca gazındaki ısıyı kullandığından daha az enerji tüketir. Bu da ısıtma giderlerini azaltır ve ayrıca çevreyi de korunur.
Vitodens 200-W isteğe bağlı olarak harici bir boyler ile kullanım için ısıtıcı olarak (Tip B2HA) veya entegre plakalı eşanjörlü kombi olarak (Tip B2KA) sipariş edilebilir.

Uzun kullanım ömürlü dayanıklı brülör

Paslanmaz çelik MatriX brülör kendini uzun kullanım süresi ile kanıtlamıştır. Entegre yanma kontrolü Lambda Pro Control yanmayı değişen gaz kalitesine göre otomatik olarak ayarlar.
Lambda Pro Control sayesinde baca temizleme kurumu kontrolleri her üç yılda bir gereklidir. Bu sayede baca temizleme ücretlerinden tasarruf edilir.
Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazanın bakım süreleri de kısadır. Tüm yapı parçalarına önden erişildiğinden, bakım çalışmaları için yanda mesafe bırakmaya gerek yoktur.

1477598153346_Vitodens_200-W_Kaskat
1477598153228_Gas-Brennwert-Matrixbrenner
1477598155259_Vitodens-200-W-xL
1477598159200_Vitodens-200-W-kesit

Bize Ulaşın

0312 433 36 00

0553 670 47 00

Kazım Karabekir Cad. No:72/1 Rüzgarlı Ankara

Copyright 2021 - Genç Tesisat Ltd. Şti.